II Niedziela Adwentu 10.12.2023

  1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia 15 minut przed Mszą św..
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 nie ma spotkania organizacyjnego dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ponieważ odbyło się w zeszłą niedzielę.
  4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
  5. W środę, 13 grudnia, po Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam Członków Kół Żywego Różańca z naszej parafii na spotkanie opłatkowe w domu parafialnym.
  6. Od piątku, 15 grudnia, rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli 17 grudnia. Piątek godz. 18:00, sobota godz. 18:00 i w niedzielę 09:00, 11:00 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. ppłk Maciej Śliwa – kapelan Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego przy Komitecie Wojskowym NATO i UE. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Sakrament spowiedzi odbywa się w każdy dzień rekolekcji od godz. 17:00, a w niedzielę podczas każdej Mszy św. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
  7. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2023 na rzecz Caritas w cenie: mała – 10 złotych, duża – 15 złotych, kalendarze na rok 2024 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP, kalendarze ścienne wydane przez naszą parafię oraz opłatki na stół wigilijny.