XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych.
  2. Dzisiaj decyzją biskupów po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” jako ekspiacje za świętokradztwa i profanacje.
  3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.
  5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie nabożeństwa błogosławieństwo dzieci, ziół i kwiatów.
  6. W piątek po Mszy Świętej próba scholi dziecięcej.
  7. Za tydzień po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską.
  8. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym osobom, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało, dziękuję wszystkim osobom funkcyjnym, różom różańcowym, ministrantom i lektorom, żołnierzom naszego Centrum i Wojskowej Straży Pożarnej na umycie elewacji kościoła. Wszystkim za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. W naszej Parafii witamy nowego Pana kościelnego, pana Jarosława Przybyszewskiego i życzymy Bożego błogosławieństwa i sił do posługi i rzecz naszej wspólnoty.
  10. W liturgii Kościoła wspominamy:

– jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela i Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Mariannę Kędzielewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…