IV Niedziela Adwentu / Wigilia Bożego Narodzenia 24.12.2023

  1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
  2. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 09:00 i 11:00. NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 18:00.
  3. Na Mszę św. – Pasterkę – zapraszamy dzisiaj o godz. 24:00
  4. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów mięsnych.
  5. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: 09:00, 11:00 i 18:00
  6. W drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia Msze św. o godz. 09:00 i 11:00. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 18:00 .
  7. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  8. Na piątek, 29 grudnia, Biskup Polowy Wiesław Lechowicz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Ordynariatu Polowego.
  9. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. na zakończenie każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.