II Niedziela Zwykła 14.01.2024

  1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.
  2. W środę, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego
  3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. Trwają wizyty duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców przy ulicy:

• Poniedziałek 15 stycznia
od 16:00 – ul. Pułku Radio 5

• Wtorek 16 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Pułku Radio 7

• Środa 17 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 6

• Czwartek 18 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Groszkowskiego 20

• Piątek 19 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Groszkowskiego 18

• Sobota 20 stycznia
od godz. 10:00 – Rodziny zamieszkałe na Osiedlu Wojskowym w Zegrzu Południowym

• Od dzisiaj, w zakrystii, przyjmuję zapisy na wizyty u Rodzin z poza Osiedlem Zegrze, które będę odwiedzał w sobotę 27 stycznia.