IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkie Żale dziś o godz. 17:30. Natomiast w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jednocześnie dziękuję Członkom Kół Żywego Różańca za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w zeszły piątek.
  4. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 15 – 17 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. por. TSW Wawrzyniec Grotek – Jezuita, kapelan 92. blp OT w Kutnie.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do rocznicy I Komunii świętej na spotkanie organizacyjne.
  7. W naszym kościele, przy obrazie św. Jana Pawła II, w ramach testu wprowadzono nowy system Świeczników Wotywnych. Zapalamy świece, jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej wdzięczności – dar wotywny. A dar wotywny, wota dziękczynne to nic innego jak dar składany w podzięce, m.in. za wysłuchanie modlitwy, zazwyczaj w sanktuariach (kościołach) lub miejscach pielgrzymek. Wota to przedmioty wiążące się z określoną intencją modlitwy lub jej wysłuchaniem. Są to np. kule inwalidzkie, różańce, medaliki, obrączki. Wotum w sensie szerszym oznacza wszelki ślubowany dar – symboliczne wyobrażenie lub inny przedmiot ofiarowany w określonej intencji albo darowany, jako dowód wdzięczności w miejscu, gdzie zwrócono się w potrzebie. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do kochającego Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze krótkie modlitwy – kiedy wychodzimy z kościoła, a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze modlitewne intencje. Możemy je zapalić w intencji żyjących jak i zmarłych, jak również przed Mszą św. sprawowaną w konkretnej intencji.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.