Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024

Ekstremalna Droga Krzyżowa ma swój początek w 2009 roku. Jej ideodawcą jest ks. Jacek WIOSNA Stryczek wraz ze wspólnotą Męska Strona Rzeczywistości i Stowarzyszeniem WIOSNA. Pierwsza EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA odbyła się w 2009 roku na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie ma nic wspólnego z pielgrzymkami, z tym, że jest grupa, że jest bezpiecznie, że jest piosenka, że ksiądz się Wami będzie opiekował, że będzie kabel… Nie ma z tym nic wspólnego. Jest po prostu ciemną nocą. I walką, zmaganiem się z własnymi słabościami..

Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.

W tym roku Parafia pw. św. Jana Kantego na warszawskim Żoliborzu zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy 22.03.2024 roku po Mszy św. o godz. 18:30 i będzie miała swój finał w naszym kościele parafialnym w Zegrzu 23.03.2024 roku, w godzinach porannych.

Więcej informacji i zapisy: https://trasy.edk.org.pl/…/blekitna-sw-archaniola-gabriela