V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i ich rodziców przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. na spotkanie organizacyjne. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Wielki Czwartek 28.03.2024 o godz. 18:00
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30
  4. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  5. Najbliższa niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  6. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, wykonaną własnoręcznie. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową 24 marca po Mszy Świętej o godz. 11.00. Dla zwycięzców i uczestników przewidziano nagrody. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie naszych najmłodszych Parafian. Prosimy o pomoc również Rodziców.
  7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na próbę przed Komunią.
  8. Kończymy dzisiaj nasze zamyślenia rekolekcyjne. W imieniu całej parafii, pragnę z całego serca podziękować Ojcu Wawrzyńcowi Grotkowi za przeprowadzone rekolekcje. Dziękujemy Ci z całego serca, za wygłoszone do nas Słowo Boże, za dary Ducha Świętego, które poprzez Twoją posługę rekolekcyjną stały się naszym udziałem i pozwoliły każdemu z nas zastanowić się nad swoim życiem. Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy. Bóg zapłać i Szczęść Boże!