Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na Oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odmawiać ją będziemy na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00, a od wtorku po Mszy św. o godz. 18:00.
 5. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. zapraszam Członków Kół Żywego Różańca na spotkanie formacyjne do domu parafialnego.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godzi. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę kwietnia o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas Ordynariatu Polowego.
 9. W przyszłą niedzielę, 07 kwietnia, po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 10. Swoje podziękowania, za przygotowanie Triduum Paschalnego, kieruję do księdza Andrzeja, Pań: Elżbiety Stuglik, Anety i Wiesławy Grupa za przygotowanie Ciemnicy. Panów: Jarosława, Waldemara, Oktawiusza, Leszka, Roberta, Pani Irminy, Służby Liturgicznej Ołtarza – lektorów i ministrantów, Andrzeja i Marka, Żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki za wystawienie warty przy Grobie Pańskim. Dziękuję w- sposób szczególny dziękuję Panom Jarosławowi i Waldemarowi za trud budowy Grobu Pańskiego. Dziękuję Kierownikowi Grupy Zabezpieczenia i Sekcji Obsługi Infrastruktury oraz Panu Janowi i Panu Jarosławowi za pomoc w montażu nowych koszy przed kościołem i na parkingu za kościołem. Dziękuję również Panom elektrykom za wkopanie kabla pod oświetlenie nowej tablicy informacyjnej i podłączenie nowej tablicy informacyjnej. Dziękuję również Panom z Sekcji Obsługi Infrastruktury za pomoc w montażu nowej tablicy informacyjnej. Na nowej tablicy informacyjnej został umieszczony kod QR, dzięki któremu możemy zapoznać się z całą historią naszego kościoła i parafii. Dziękuję, że udało się to zrobić przed świętami.
 11. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy Wam błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.