Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024

  1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas Ordynariatu Polowego WP
  4. W Wielki Piątek zbieraliśmy ofiary na Grób Pański, a w Poniedziałek wielkanocny tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na Grób Pański 1.628,- PLN, a na KUL 2.064,50,- PLN
  5. Zaplanowane na dzisiaj spotkanie dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. nie odbędzie się.
  6. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 17:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
  7. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana, jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
  8. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, zgodnie z planem, po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.