IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma, za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu.
  2. W zeszłą niedzielę gościliśmy w naszym kościele siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom siostry uzbierały na prowadzenie swojego domu kwotę 5.241,- PLN
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne.
  4. Nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  5. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  6. W pierwszy piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Z racji pierwszego piątku nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo na zakończenie adoracji o godz. 17:45
  7. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  8. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy osoby, praktykujące nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca i wszystkich czcicieli Maryi.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.