XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  4. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszym kościele 09 maja 2020 roku o godz. 11.00. Zapisy od następnej niedzieli tj. 25 sierpnia i będą trwać do 29 września w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej 10 maja 2020 roku o godz. 11.00.

5. Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

6. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej.

7. W liturgii Kościoła wspominamy:

we wtorek wspomnienie Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła

– w środę wspomnienie Św. Piusa X, Papieża

– w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

– w sobotę Święto Św. Bartłomieja Apostoła

8. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.