II Niedziela Adwentu 08.12.2019r.

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.
  2. W dniu dzisiejszym możemy podjąć wspaniałe dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Dzisiaj także po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  4. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. Zachęcam również, szczególnie dzieci do udziału w Mszach Św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałki, środy i piątki o godz.18.00.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  7. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rekolekcje parafialne, które u nas odbędą się od piątku do niedzieli (od 13 do 15 grudnia). Rekolekcje poprowadzi ks. prał. Andrzej Dziwulski – nasz rezydent.

Plan rekolekcji: piątek – godz. 17.00 Spowiedź św.

– godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

sobota – godz. 17.00 Spowiedź św.

–  godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

niedziela – godz. 9.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

– godz. 11.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

– godz. 19.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny,  a także kalendarze i świece Caritas.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek – św. Łucja

– w sobotę – św. Jan od Krzyża

10. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.