XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021

1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jest „Dniem jedności z Afgańczykami”. Odpowiadając na apel dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na rzecz Caritas w celu pomocy migrantom i uchodźcom z Afganistanu.
  2. We wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  3. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
  4. W przyszłą niedzielę 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Poprzez wyniesienie sług Bożych do chwały ołtarzy poznajemy ich na nowo w tajemnicy świętych obcowania. Niech pomagają nam w odczytywaniu ich prorockich intuicji w podejmowaniu aktualnych wyzwań duszpasterskich Kościoła Chrystusowego w Polsce.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli życząc.