XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021

  1. W zeszłą niedzielę obchodziliśmy 21. Dzień Papieski. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1.598,01 PLN
  2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie, szczególnie dzieci komunijne, o godz. 17:30 na nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  3. Jutro swoje święto obchodzą Wojska Łączności i Informatyki. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św. o godz. 09:00 w naszym kościele z udziałem pocztów sztandarowych, Wojskowej Asysty Honorowej i Wojska. Serdecznie na tą Mszę św. zapraszam.
  4. Również jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Podczas wieczornej Mszy św. naszą modlitwą obejmiemy pracowników służby zdrowia.
  5. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.
  6. Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę 24 października będą przeznaczone na misje.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Na kartkach proszę umieścić godzinę, ponieważ wypominki z godz. 09:00 będą czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki. Kartki na wypominki znajdujące się na stoliku w kruchcie kościoła po wypełnieniu możemy składać w zakrystii lub kancelarii po Mszy św.
  8. W związku z moim urlopem opiekę duszpasterską nad parafią, od 19 do 30 października, będzie sprawował ks. Andrzej Dziwulski.