XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na misje.
  2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie, szczególnie dzieci komunijne, o godz. 17:30 na nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Na kartkach proszę umieścić godzinę, ponieważ wypominki z godz. 09:00 będą czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki. Kartki na wypominki znajdujące się na stoliku w kruchcie kościoła po wypełnieniu możemy składać w zakrystii lub kancelarii po Mszy św.
  4. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. 01 listopada Msze św. o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. W Dzień Zaduszny, 02 listopada zapraszamy o godz. 18:00 na „Zegrzyńskie Zaduszki”.
  5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  6. W związku z moim urlopem opiekę duszpasterską nad parafią do 30 października sprawuje ks. Andrzej Dziwulski.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, życząc również miłej i błogosławionej niedzieli.