XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021

  1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na pomoc kościołowi w potrzebie. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom, przekazaliśmy na ten cel 983,72 PLN
  2. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Wypominki z godz. 09:00 będą czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki.
  3. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, którego celem jest modlitwa za kapłanów naszej parafii. Chcemy ją kontynuować. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana. Sami wybierają formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada, i modlą się do końca życia. Szczegóły i bliższe informacje można uzyskać od Pani Grażyny.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.
  5. Również w przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  6. Składam serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi za pomoc w montażu nowego drogowskazu i tablicy informacyjnej przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Groszkowskiego.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, życząc również miłej i błogosławionej niedzieli.