XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Wypominki z godz. 09:00 czytane są w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki.
  4. Dzisiejsze spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. zostaje odwołane z powodu kwarantanny kolejnej grupy dzieci.
  5. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można zabrać do domu. Jednocześnie informuję, że od poniedziałku 29 listopada opłatki będą rozwożone po jednostkach i instytucjach wojskowych Garnizonu Zegrze.
  6. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabyć – w zakrystii – świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2021 na rzecz Caritas w cenie: mała – 5 złotych, duża – 10 złotych.
  7. Dodatkowo, od przyszłej niedzieli, będzie można nabyć kalendarze na rok 2022 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, życząc również miłej i błogosławionej niedzieli.