III Niedziela Adwentu 12.12.2021

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  2. W zeszłą niedzielę wspomagaliśmy przez ofiary zbierane do puszek Kościół na wschodzie. Dzięki – Waszym moi Drodzy ofiarom – udało się zebrać 1.051,60 PLN
  3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny.
  4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli 19 grudnia. Piątek godz. 18:00, sobota godz. 18:00 i w niedzielę 09:00, 11:00 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Bawer – wikariusz Katedry Polowej WP. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w każdy dzień od godz. 17:00, a w niedzielę podczas każdej Mszy św. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
  5. Przypominamy, że adwentowa Msza św. roratnia sprawowana jest w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  6. W przyszłą niedzielę, 19 grudnia, po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.
  7. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2021 na rzecz Caritas, kalendarze na rok 2022 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP oraz opłatki na stół wigilijny.
  8. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.