III Niedziela Zwykła 23.01.2022

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona, jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.
  2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy do puszek ofiary, na rzecz Pani Celiny. Można również od dzisiaj wpłacać ofiary na konto parafii z dopiskiem: „dla Celiny”. Ja podtrzymuję swoją obietnicę, że zebraną dzisiaj do puszek kwotę podwoję ze swoich prywatnych oszczędności. Za zebrane pieniądze chcemy przede wszystkim kupić i wstawić okna, które zostały już wymierzone i wycenione. Orientacyjny czas zrobienia i montażu 2 do 3 tygodni. Dziękuję z całego serca Ofiarodawcom, którzy już złożyli swoje ofiary czy to w zakrystii czy na konto bankowe. Na dzień 22 stycznia mamy zgromadzone na ten cel 1.330 PLN.
  3. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
  5. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.