XV Niedziela Zwykła 10.07.2022

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii.
  2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj”
  3. Także jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
  4. W środę, 13 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze względu na nabożeństwo fatimskie o godz. 17:45. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby. Po nabożeństwie zapraszam Członków Kół Żywego Różańca na spotkanie w domu parafialnym.
  5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie.
  6. Również w sobotę 16 lipca w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbędzie się wręczenie patentów oficerskich uczestnikom krótkotrwałego ćwiczenia wojskowego, po którym o godz. 20:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. przed promocją z udziałem Wikariusza Generalnego, pocztu sztandarowego, zaproszonych gości i przyszłych oficerów.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.