XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  2. W środę, 20 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc po Mszy św. o godz. 18:00
  3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  5. Ze względu na przypadające, 25 lipca, wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W przyszłą niedzielę 24 lipca będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
     Zapowiedzi pierwsze
    Kryspin ZYGMUNT, kawaler z parafii tutejszej
    i Angelika SIKORA, panna z parafii tutejszej
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.