XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach – również z naszej parafii – zmierzających na Jasną Górę, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
  3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. W sobotę, 13 sierpnia, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00
  5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek, 14 i 15 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Wincentę ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz budowy domu dla osób niepełnosprawnych w Mocarzewie.
  6. Już dzisiaj zapraszam na uroczystą Mszę św. 15 sierpnia, w święto Wojska Polskiego, o godz. 09:00 z udziałem pocztu sztandarowego i Wojskowej Asysty Honorowej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.