Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Również jutro przypada 13. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
 4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na Oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odmawiać ją będziemy na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00, a od wtorku po Mszy św. o godz. 18:00.
 6. Ponieważ w pierwszą środę miesiąca kwietnia wypadała Wielka Środa, dlatego w najbliższą środę 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam Członków Kół Żywego Różańca na spotkanie formacyjne do domu parafialnego.
 7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas Ordynariatu Polowego.
 8. W przyszłą niedzielę, 16 kwietnia, po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne.
 10. Swoje podziękowania, za przygotowanie Triduum Paschalnego, kieruję do księdza Andrzeja, Panów: Jarosława, Waldemara, Oktawiusza, Jakuba, Marka i Andrzeja, Służby Liturgicznej Ołtarza – lektorów i ministrantów, Żołnierzy Batalionu Dowodzenia WOT za wystawienie warty przy Grobie Pańskim. Dziękuję Paniom: Elżbiecie, Anecie i Wiesławie za przygotowanie Ciemnicy. W sposób szczególny dziękuję Panom Jarosławowi i Waldemarowi za trud budowy Grobu Pańskiego. Dziękuję również Pani Wiolecie oraz Panom: Jarosławowi i Sebastianowi za robienie zdjęć podczas Triduum Paschalnego.
 11. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy Wam błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.