Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem.
  2. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  3. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  5. Od piątku (19.05) do soboty (27.05), trwa w całym Kościele Nowenna przygotowująca nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Odprawiać ją będziemy w łączności z Nabożeństwem Majowym.
  6. W najbliższą niedzielę, 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.