Święto i przysięga Żołnierzy 11. MBOT w Krakowie 19-20.05.2023

Wieczorem 19 maja, w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie, odbyła się Msza św. z okazji święta 11. MBOT i przysięgi żołnierzy tej Brygady. Mszy przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski.
W dniu 20 maja 2023 r. o godzinie 10.00 na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz defilada pododdziałów i pokaz sprzętu służb mundurowych.
Zarówno poprzedzająca przysięgę konferencja jak i sama przysięga były związane z jubileuszem 5 rocznicy utworzenia w/w Brygady oraz 79. rocznicą skoku generała Leopolda Okulickiego.
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej powstawała w 2018 r. Siedziba Dowództwa i Sztabu mieści się w podkrakowskiej Rząsce.

tekst i zdjęcia: szer. Wioletta Wolska