Konferencja naukowa w Krakowie 18-19.05.2023

W dniach 18-19 maja 2023 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, odbyła się konferencja na temat „Tradycja Armii Krajowej jako fundament budowy etosu żołnierzy Wojska Polskiego”. Konferencja naukowa z okazji 79. rocznicy skoku do Polski Generała Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”, który jest patronem 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz ostatnim dowódcą Armii Krajowej .Celem konferencji było wskazanie współcześnie nośnego znaczenia etosu Armii Krajowej, do którego odwołuje się tak wiele jednostek i żołnierzy Wojska Polskiego w codziennej służbie.
Wśród zaproszonych gości byli min.: Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Maciej Klisz, Dowódcy i przedstawiciele Brygad Wojsk Obrony Terytorialnej, Rzymskokatolicki Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk. Radosław Michnowski, Komendant SP SONDA st. chor. sztab. Piotr Pechta oraz profesorowie krakowskich uczelni i wielu innych znamienitych gości.

tekst i zdjęcia: szer. Wioletta Wolska