Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Na przemoc odpowiedzą wyciągniętą ręką. Nie sięgną po broń, ale po chleb. Serca chrześcijan w Syrii, Iraku, Libanie i Ziemi Świętej wciąż biją dla pokoju. Na Bliskim Wschodzie, gdzie każdy kamień opowiada o ich wytrwałej miłości, potrzeba dziś naszej pomocy, by ziemia, która pamięta początki chrześcijaństwa, pozostała domem dla naszych Sióstr i Braci. Mimo wojny, biedy i śmierci; mimo prześladowań i wykluczenia, tysiące chrześcijan rezygnuje z migracji, by zanieść światu rewolucję przeciwko przemocy! Niech ta rewolucja odbywa się z naszym udziałem!

12 listopada br. w Kościele w Polsce będziemy obchodzili XV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. W tym dniu należy zebrać puszkę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie („Dzień Solidarności”).