I Niedziela Adwentu 03.12.2023

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Rozpoczynamy go Adwentem, czasem radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Program ma pobudzić do refleksji nad własnym uczestnictwem we wspólnocie Kościoła oraz zainspirować do większego i pełniejszego zaangażowania.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na krótkie spotkanie organizacyjne.
 4. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można zabrać do domu. Jednocześnie informuję, że od poniedziałku 04 grudnia opłatki będą rozwożone po jednostkach i instytucjach wojskowych Garnizonu Zegrze.
 5. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2023 na rzecz Caritas w cenie: mała – 10 złotych, duża – 15 złotych, kalendarze na rok 2024 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP oraz opłatki na stół wigilijny.
 6. Skończył się listopad, ale nie skończyła się nasza modlitwa za Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Będziemy ją kontynuować przez cały rok w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 09:00
 7. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 8. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 9. W piątek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 10. Z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wiąże się tzw. „Godzina Łaski” przypadająca tego dnia w południe. Maryja w objawieniu zapewniła, że co roku między godziną 12.00 a 13.00 będzie wysłuchiwać naszych próśb, nawet tych zwyczajnych, byleby płynęły z głębi serca. Zapraszamy na „Godzinę łaski” do naszego kościoła, który będzie otwarty 08 grudnia od 11:30 do 13:30
 11. W przyszłą niedzielę, jak co roku, po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na wschodzie.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, w szczególności Barbarom i Mikołajom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, życząc również miłej i błogosławionej niedzieli.