Msza św. dla żołnierzy rezerwy promowanych na pierwszy stopień oficerski

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 13 lipca br. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia patentów oficerskich żołnierzom odbywającym krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe.

W uroczystości uczestniczył zastępca Dyrektora Departamentu Kadr MON płk Andrzej Kuśmierczak,  gen. bryg. pilot Jacek Pszczoła – Inspektor Sił Powietrznych w Dowództwie Generalnym RSZ, Wikariusz Generalny Biskupa Polowego Wojska Polskiego ks. kan. płk Bogdan Radziszewski, Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura, przedstawiciele jednostek wojskowych i instytucji MON, duchowieństwa oraz żołnierze rezerwy. W czasie uroczystości zastępca Dyrektora Departamentu Kadr MON wręczył żołnierzom rezerwy patenty oficerskie nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz listy gratulacyjne od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Zastępca dyrektor w imieniu Ministra Obrony Narodowej i swoim własnym złożył im także serdeczne gratulacje z okazji otrzymania patentów oficerskich. Uroczystość zakończyła się złożeniem meldunku, po czym wykonane zostało wspólnego zdjęcie pamiątkowe.

Tego samego dnia o godz. 1930 w Kościele Garnizonowym w Zegrzu, została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji 151 żołnierzy rezerwy promowanych na pierwszy stopień oficerski. Uroczystej liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. płk Bogdan Radziszewski – Wikariusz Generalny Biskupa Polowego WP. Mszę św. celebrował również ks. kpt. Krzysztof Ziobro – proboszcz parafii wojskowej w Zegrzu i kapelan CSŁiI. Na koniec Eucharystii ks. płk Bogdan Radziszewski złożył życzenia nowo mianowanym oficerom. Asystę przy ołtarzu Pańskim zapewnili podchorążowie rezerwy, którzy odebrali patenty oficerskie, a w dniu 14 lipca zostali mianowani na pierwszy stopień oficerski.