Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem.
 2. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na duszpasterstwo powołaniowe Ordynariatu Polowego.
 3. Również dzisiaj, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zapraszam wszystkich – Parafian i Sympatyków naszego kościoła garnizonowego i Wasze Rodziny na odpust związany z wezwaniem naszego kościoła – Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Zastępca Biskupa Polowego – Wikariusz Generalny ks. płk Kryspin Rak. Po Mszy św. zapraszam wszystkich małych i dużych na festyn parafialny i tradycyjną wojskową grochówkę, ale nie tylko, na placu przy kościele.
 4. Jutro, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać, Patronkę naszego kościoła, Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także kolejna rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy Świętej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
 5. W czwartek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić o dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej Ojczyźnie.
 6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
 7. Od piątku (10.05) do soboty (18.05), trwa w całym Kościele Nowenna przygotowująca nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Odprawiamy ją w łączności z Nabożeństwem Majowym.
 8. W najbliższą niedzielę, 19 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.
 10. Informuję, że w zeszłym tygodniu zakończyliśmy prace związane z układaniem kostki przy miejscu modlitwy oraz zostało wykonane zadaszenie nad miejscem modlitwy. Rozpoczęły się również długo wyczekiwane prace związane z ekspertyzą dachu kościoła i schodami przed kościołem. Dziękuję za życzliwość, pomoc i wsparcie Parafianom i Sympatykom naszego kościoła: czy to za dobre słowo, czy za Waszą modlitwę, czy za pracę rąk własnych, czy za dobrowolne ofiary, które składacie na rzecz budowy miejsca modlitwy.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.