XV Niedziela Zwykła 17.07.2024

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.
  2. We wtorek, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną.
  3. Serdecznie dziękuje Strażakom z Wojskowej Straży Pożarnej, którzy przy pomocy swoich kolegów z Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczyła dach naszego kościoła, który ucierpiał podczas czwartkowej burzy. Serdeczne podziękowania kieruję również do naszej Parafianki za szybką reakcję i powiadomienie mnie o zniszczonym poszyciu dachu. Dziękuję również Panom z Sekcji Obsługi Infrastruktury za naprawę zniszczonego dachu.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.