XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019r.

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert religijno – patriotyczny chóru „Belcanto”. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tego koncertu.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie do końca października po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu w piątek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według porządki niedzielnego o godz. 9.00, 11.00 i 19.00.
 6. W tym dniu przypada również I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.45. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. W sobotę, 2 listopada, która jest jednocześnie pierwszą sobotą miesiąca, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00, po Mszy św. modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach połączona z  modlitwą pierwszo sobotnią kół różańcowych.
 8. W dniach od 2 do 10 listopada będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w niedzielę  20 min. przed każdą Mszą św.
 9. Przypominamy również, iż przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu  możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 11. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.