I Niedziela Adwentu 01.12.2019r.

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Nowy rok liturgiczny upłynie nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.
 2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałki, środy i piątki o godz.18.00. zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów. Po roratach w zakrystii można odbierać naklejki.
 3. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenia duchowe. Tegoroczne rekolekcje, trwać będą w dniach 13-15 grudnia. Już teraz zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W piątek przed wieczorną Mszą Świętą od godz.17.00 do 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. Również w piątek o godz. 14.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza Święta w int. Górników. Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja ks. Kardynał Kazimierz Nycz.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 9. Za tydzień również na prośbę rodziców po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 10. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, także przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu można podjąć wspaniałe dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 11. Od dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny,  a także kalendarze i świece Caritas. Cena za świece tak jak w ubiegłym roku: mała – 6 zł, duża – 12 zł, i „kula” – 15 zł.
 12. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorekśw. Franciszek Ksawery

– w środę – św. Barbara

– w piątek – św. Mikołaj

– w sobotę – św. Ambroży

Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *