UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30 MAJA 2021

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Od wtorku 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz zmiana Tajemnic różańca św. i spotkanie róż różańcowych.
 4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyruszymy ulicami z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy symbolizujących cztery strony świata. Zatroszczmy się o godne przystrojenie naszych mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.
  Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne zalecam aby wszyscy uczestnicy procesji po naszym osiedlu wojskowym mieli maseczki ochronne.
 5. W I piątek miesiąca tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 17.45. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Przed błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę o godz. 17.00
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  – we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
  – w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Ks. Andrzej Dziwulski

                                                                                      Administrator Parafii Wojskowej w Zegrzu