XVI Niedziela Zwykła

  1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
  2. Nuncjatura Apostolska w Polsce, w dniu 16 lipca 2021 r. poinformowała, że „Ojciec Święty Franciszek mianował arcybiskupem metropolitą białostockim dotychczasowego biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka”. Równocześnie Nuncjusz Apostolski poinformował, że Ojciec Święty zlecił Księdzu Arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi, Arcybiskupowi Białostockiemu Nominatowi, „posługę biskupią w charakterze administratora apostolskiego ordynariatu polowego do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez nowego ordynariusza wojskowego”.
  3. Za tydzień w niedzielę będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów na parkingu za kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym i bezpiecznym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.