XVIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś 1 sierpnia, obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgodnie z apelem Biskupa Józefa Guzdka w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych, pomordowanych i zmarłych Powstańcach Warszawy oraz o ludności cywilnej stolicy. Okażmy szacunek i wdzięczność tym Powstańcom, którzy są wśród nas, a głos dzwonów i syren niech przypomni nam o naszej odpowiedzialności za Ojczyznę, Europę i siebie nawzajem.
  2. W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na pomoc dla poszkodowanych 1.692 PLN
  3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  5. W pierwszy piątek miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu.
  6. W piątek od godzi. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę – I sobota sierpnia o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  8. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach – również z naszej parafii – zmierzających na Jasną Górę, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.