Duchowe wsparcie

30 kapelanów OT odprawia w parafiach stałego rejonu odpowiedzialności brygad i batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej, Msze św. w intencji Żołnierzy i Funkcjonariuszy, którzy strzegą wschodniej granicy naszej Ojczyzny.
Msze święte, to odpowiedź na inicjatywę, dziekana Wojsk Obrony Terytorialnej, rzymsko- katolickiego Ordynariatu Polowego WP, płk. Radosława Michnowskiego -„Tak duży odzew pokazuje jak ważną misję realizują nasi żołnierze. Pełen podziwu, wiary i wdzięczności dla naszych Żołnierzy chcę prosić wszystkich Kapelanów OT o odprawianie podobnych Mszy św. w swoich Kościołach. Chcemy przez tę duchową inicjatywę wesprzeć naszych Żołnierzy, muszą oni wiedzieć, że są tam potrzebni i robią dobrą robotę” – zwrócił się z apelem kapelan WOT.
W kościele garnizonowym w Zegrzu uczestniczyły w tej Mszy również dzieci i ich Rodzice, którzy przygotowują się do I Komunii św. Była to dla nich również lekcja patriotyzmu.
W kościele garnizonowym Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu, została odprawiona pierwsza Msza św. w intencji Żołnierzy i Funkcjonariuszy.

Od przeszło półtora miesiąca żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej biorą udział w operacji „Sine Wparcie”, w której wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej wykonują szereg działań mających na celu zabezpieczenie wschodniej granicy kraju. Przez całą dobę Terytorialsi wykonują patrole piesze i konne w rejonie przygranicznym oraz przy użyciu bezzałogowców prowadzą rozpoznanie obrazowe. Wszystko w myśl słów przysięgi wojskowej: „…bronić Jej niepodległości i granic…”.

Zespół prasowy WOT