Końcowe innowacje grudnia

Moi Drodzy. W miesiącu grudniu udało się nam zrealizować kolejne planowane przedsięwzięcie jakim było zamontowanie żaluzji antywłamaniowej w tylnym oknie kancelarii parafialnej. 13 grudnia zostało zamontowanych – dzięki pomocy Panów z Grupy Zabezpieczenia Sekcji Obsługi Infrastruktury 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu – siedem parapetów nad kaloryferami. Trzy w kościele – w prezbiterium i obok konfesjonału i cztery w domu parafialnym. Przyznam, że chcieliśmy zdążyć przed sezonem grzewczym, ale kamieniarz u którego zostały zamówione parapety w sierpniu okazał się nierzetelny. Musieliśmy zamówić parapety w innej firmie, co spowodowało opóźnienia, a w rezultacie dodatkową robotę w postaci malowania prezbiterium na wiosnę. Może ktoś powiedzieć, że są ważniejsze i pilniejsze niż te. Pewnie tak, ale zaczynamy lub też robimy te, które możemy zrobić we własnym zakresie lub przy pomocy Grupy Zabezpieczenia 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Niestety większe prace jak schody, okna, nagłośnienie, oświetlenie muszą być ujęte w planie remontów.