Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

„Bóg nie przychodzi po to, żeby być zapłatą za coś, ale przychodzi po to, ażeby ocalić, uratować, aby nieść życie”.

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, kiedy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna. To noc Bożego Narodzenia.

            W tym niełatwym czasie dla każdego z nas – czasie pandemii i ataku hybrydowego na wschodnią granicę naszej Ojczyzny – z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pragnę, mimo wszystko, złożyć Wam – moi Drodzy Parafianie – z serca płynące życzenia: przede wszystkim tej prawdziwej miłości między Wami – miłości, która wyraża się we wzajemnym szacunku, autentyczności w życiu, wiarygodności, trosce, zaufaniu i odpowiedzialności za dobro wspólne, jakim niewątpliwie jest Ojczyzna. Bo właśnie tym jest miłość – jedno słowo, a ile ze sobą niesie.

Niech w Waszym życiu i na Waszej drodze będzie jak najmniej współczesnych Herodów, którzy chcą Was zgładzić za pomocą obmowy, rzucania kłód pod nogi, brakiem zrozumienia i współpracy lub szargania Waszej godności, a jak najwięcej współczesnych Pasterzy, którzy może nie mają nic, a jednak przynoszą Wam w darze to, co mają najdroższego – swoją miłość, życzliwość, odpowiedzialność, pokój i nadzieję.

Niech Wasz dom staje się z dnia na dzień „portem” ciepła, świętości, radości, pokoju i nadziei na lepsze jutro.

Życzę, aby gest przełamania się opłatkiem był rzeczywistym gestem przebaczenia, a nie tylko i wyłącznie pustą – nic nieznaczącą czynnością.

Życzę również, by Chrystus stawał się towarzyszem Waszych ludzkich dróg w Nowym 2022 Roku.

                                               Szczęść Wam Boże

Proboszcz
Parafii Wojskowej w Zegrzu

ks. płk Radosław Michnowski

Zegrze, dn. 24 grudnia 2021 roku

Na moje ręce dla wszystkich Parafian wpłynęły życzenia od:

Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka

Posła na Sejm RP Pana Jana Grabiec

Posłanka na Sejm RP Dominika Chorosińska

Starosty Legionowskiego Pana Sylwestra Sokolnickiego

Wójta Wieliszewa Pana Pawła Kownackiego

Burmistrza Serocka Pana Artura Borkowskiego

Burmistrz Żagania Pan Andrzej Katarzyniec

Dziekan Inspektoratu Wsparcia SZ ks. płk Kryspin Rak

Dziekan Wojsk Specjalnych ks. płk Piotr Sroka

Komendant WKU Żagań płk Dariusz Kląskała

Kierownik Ekspozytury SKW w Zegrzu

Dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia WKPW płk Mirosław Postołowicz

ppłk rez. Dariusz Lesiuk