I Komunia Święta

Tradycyjnie w drugą niedzielę maja, w naszej parafii odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku po raz pierwszy 9 dzieci w pełni uczestniczyło w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. Jest to jeden z najważniejszych momentów w życiu religijnym każdego człowieka wierzącego. Podobnie jak Sakrament Pokuty, do którego dzieci przystąpiły dzień wcześniej.

Dzień pierwszej Komunii Świętej, to wielka uroczystość dla samych dzieci, ich rodziców, rodzin, a także dla całej parafii. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie tych małych serc do przyjęcia Pana Jezusa. Przygotowanie rozpoczyna się na kilka miesięcy przed Uroczystością. Odbywają się comiesięczne spotkania dzieci i rodziców, począwszy od Nowego Roku Szkolnego, a więc od września do maja. Katechezy szkolne również przygotowują na to wydarzenie, wyjaśniając uczniom czym jest Eucharystia i dlaczego mamy jak najczęściej przyjmować Pana Jezusa w Eucharystii. Celem tych spotkań jest jak najlepsze przygotowanie dziecka do świadomego przyjęcia Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *