XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest, jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.
  2. W zeszłą niedzielę obchodziliśmy 22. Dzień Papieski. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1.663,22 PLN
  3. Dzisiaj gościmy w naszym kościele przedstawicieli Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Jest to Stowarzyszenie, które uważa, że każda zbrodnia powinna być wyjaśniona w duchu prawdy i sprawiedliwości Bożej, a ofiary powinny zaznać spokoju wiecznego w miejscu do tego przeznaczonym. Po każdej Mszy św. będą rozpowszechniać książkę i różańce, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na poszukiwania i ekshumację.
  4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17:30.
  5. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki na wypominki znajdujące się na stoliku w kruchcie kościoła po wypełnieniu możemy składać w zakrystii.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.