Niedziela, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019

  1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach czerwcowych w naszym kościele w ciągu tygodnia po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
  4.  W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W czwartek, 13 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00 oraz Nabożeństwo fatimskie z procesją
  6. W piątek z okazji przypadającego święta 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego o godzinie 10.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji żołnierzy i pracowników 26. WOG-u.
  7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie scholii dziecięcej.
  8. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy ministrantów, lektorów i scholę wraz z rodzicami na spotkanie integracyjne.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  10. W liturgii Kościoła wspominamy:

jutro Święto NMP Matki Kościoła

we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

– w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika

7. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Tyburską. Wieczny odpoczynek raczej jej dać Panie…