Bierzmowanie w Parafii Wojskowej.

W piątek 7 czerwca 2019 r. w parafii wojskowej pw. Św. Gabriela Archanioła w Zegrzu J. E. bp gen. bryg. dr Józef Guzdek – Biskup Polowy Wojska Polskiego udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z rodzin wojskowych.

Na początku Mszy św. ksiądz kpt. Krzysztof Ziobro – proboszcz parafii powitał obecnych na uroczystości: ks. biskupa, kandydatów, ich najbliższych, koncelebrujących kapłanów: Dziekana Dekanatu Serockiego – ks. dr Dariusza Rojka, Proboszcza parafii pw. św. Antoniego z Woli Kiełpińskiej – ks. Andrzeja Marchlewskiego, proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie – ks. Grzegorza Kucharskiego, Sekretarza Biskupa Polowego – ks. kpt. Marcina Janochę, ks. mjr Wojciecha Szerszenia i komendanta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, płk dr Ireneusza Furę wraz z zastępcą. Również rodzice kandydatów podziękowali ks. Biskupowi za przybycie, troskę duszpasterską i poprosili o udzielenie sakramentu bierzmowania. W homilii Ordynariusz wskazywał na potrzebę bycia autentycznym świadkiem Jezusa Chrystusa we współczesnym świecie i odważne bronienie wiary. W trakcie homilii podziękował również rodzicom, za przekazanie wiary swoim dzieciom i wychowanie ich w duchu Ewangelii.

Przed błogosławieństwem, Ksiądz Biskup z okazji „100-lecia Powołania Biskupstwa Polowego” odznaczył medalem „W służbie Bogu i Ojczyźnie” ks. kpt. Krzysztofa Ziobro. Na zakończenie młodzież podziękowała Ordynariuszowi Wojskowemu za udzielony sakrament, a Ksiądz Biskup wręczył kwiaty jednej z babć i zachęcił młodzież do podziękowania swoim babciom i dziadkom. Po pasterskim błogosławieństwie młodzież zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Ks. Biskupem Polowy WP oraz otrzymała pamiątkowe różańce i obrazki.