VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
  2. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na tacę na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dzięki Waszej – moi Drodzy – ofiarności udało się zebrać i przesłać do Caritas Ordynariatu Polowego kwotę 3.703,50,- PLN
  3. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Msza Święta o godz. 18:00 Nie ma w tym dni nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki po Mszy św. o godz. 18:00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.