Krótkotrwałe ćwiczenie wojskowe przed promocją

1 marca ks. płk Radosław Michnowski Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej Mszą św. przywitał księży, którzy przybyli na krótkotrwałe ćwiczenie wojskowe przed promocją oficerską. Wśród nich jest jedenastu księży rzymskokatolickich, dwóch ewangelickich i trzech prawosławnych.
Po wspólnie odprawionej Mszy św., w której uczestniczyli również księża wyznania prawosławnego i ewangelickiego, na zaproszenie ks. proboszcza wszyscy zebrani udali się do domu parafialnego na poczęstunek, który przygotowały panie z Kół Żywego Różańca.

Podczas spotkania były poruszane bieżące sprawy parafii, jak również rozmowy z zaproszonymi gośćmi o ich planach na przyszłość. Dziekan zapoznał również przybyłych księży z procedurami związanymi z wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej, jako kapelanów TSW.

W sierpniu zeszłego roku księża ukończyli dwumiesięczny kurs oficerski na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Różni ich wiele, wyznanie, diecezja, wiek, ale jednoczy jedno chęć zastania oficerem Wojska Polskiego.