II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
  2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby misji.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Dziękuję Członkom Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie zeszło piątkowego nabożeństwa.
  4. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej. Wszystkie Niewiasty, małe i duże, polecać będziemy Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy św. o godz. 18:00.
  5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  6. Sakrament Bierzmowania, odbędzie się w naszym kościele 11 maja o godz. 18:00. Dlatego również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie to dotyczy młodzieży z rodzin wojskowych i pracowników RON.
  7. W przyszłą niedzielę 12 marca po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii św.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.