Niedziela, Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  2. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach czerwcowych w naszym kościele w ciągu tygodnia po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta po Mszy Św. o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. We wtorek podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy Dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5.  W czwartek, 20 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. w naszym kościele o godzinie 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy Św. o godzinie 19.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Bardzo proszę o przygotowanie i włączenie się mieszkańców w przygotowanie ołtarzy według przyjętego zwyczaju. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, obejścia, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca. Próba do sypania kwiatków w poniedziałek po Mszy Świętej. Na próbę szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi.
  6. W piątek po Mszy Świętej spotkanie scholi dziecięcej.
  7. W sobotę Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe o godz. 9.00 z racji ślubu o godz. 18.00.
  8. W liturgii Kościoła wspominamy:

w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika

– w piątek Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.