Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Przeżyliśmy jeden z najbardziej podniosłych dni – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, połączona z piękną procesją. To dzień, bez względu na pogodę, zawsze najpiękniejszy i bardzo uroczysty – Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie i idzie z nami ulicami miasta, tam, gdzie zazwyczaj tętni codzienne życie. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. kpt. Krzysztof Ziobro. Kaznodzieja podkreślił znaczenie Eucharystii w życiu człowieka, jeśli jej zabraknie pojawia się pustka wokół człowieka, a potem w samym człowieku.
Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy przygotowane przez wiernych Parafii Wojskowej. W uroczystościach wzięli udział m.in. dzieci pierwszokomunijne, róże różańcowe, żołnierze zegrzyńskiego garnizonu oraz licznie przybyli wierni  i sympatycy parafii. Procesja Bożego Ciała uświadomiła nam raz jeszcze, że w tej wędrówce przez życie nie jesteśmy sami, że Jezus przyszedł na nasze drogi i uczynił je swoimi drogami. Został z nami w Najświętszym Sakramencie, aby poprowadzić nas do obiecanego wiecznego życia, które jest dla nas osiągalne tylko przez Niego.