Msze polowe podczas „16-tki”

23 czerwca 2023 kolejna grupa ochotników stawiła się pod bramą zegrzyńskich koszar, aby rozpocząć szkolenie podstawowe.

W trakcie szesnastodniowego szkolenia zdobywali podstawową wiedzę dotyczącą m.in. działania na polu walki, taktyki, topografii, strzelectwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski podczas całego szkolenia otaczał opieką i troską duszpasterską ćwiczących żołnierzy. W czasie wolnym od zajęć organizował niedzielne msze polowe „to moje zadanie, by być blisko tych, którzy mnie potrzebują” – zwrócił się do zebranych ks. płk Radosław Michnowski, podczas pierwszej Mszy św. sprawowanej wśród drzew nieopodal placu apelowego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

W niedzielę, 24 czerwca i 02 lipca o godz. 19:30, odbyły się Msze św., w których uczestniczyli Żołnierze szesnastodniowego szkolenia podstawowego wraz z Dowódcą zgrupowania i Instruktorami.

tekst i zdjęcia: kpr. Wioletta Wolska