Patenty oficerskie wręczone 15.07.2023

W sobotę 15 lipca w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 202 żołnierzy rezerwy otrzymało patenty oficerskie – symbol zaszczytu i bycia oficerem Wojska Polskiego.

W uroczystości uczestniczył Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. dyw. Dariusz Łukowski, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Maciej Klisz, Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomasz Dominikowski, przedstawiciele duchowieństwa oraz przedstawiciele jednostek wojskowych i instytucji MON.

Patenty oficerskie podpisane przez Prezydenta RP wraz z listami gratulacyjnymi wręczył żołnierzom rezerwy Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. dyw. Dariusz Łukowski wraz z Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Maciejem Kliszem.

Po rozdaniu patentów o godz. 20:00 w kościele garnizonowym w Zegrzu odbyła się uroczysta Msza św. przed promocją oficerską. Uroczystej Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii zegrzyńskiej ks. płk Radosław Michnowski, Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej, który tego dnia reprezentował Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza.

W homilii ks. płk Radosław Michnowski, powiedział, że mało, który z zawodów wymaga tak wszechstronnego przygotowania i tak stałego i silnego opanowania jak służba oficera. „…Oficer ma być wzorem rycerza i gentelmana, musi posiadać zarówno wykształcenie fachowe, jak i ogólne. Od oficera nie wymaga się by „błyszczał” jak dawniej, natomiast musi on świecić przykładem na każdym polu, w każdej okoliczności. Żołnierzem i Oficerem jest się przez całe życie, a nie bywa nimi od święta!…” – przekonywał kapelan Na zakończenie Mszy św. ks. płk Radosław Michnowski, przekazał życzenia od Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza i podziękował zebranym za udział w Eucharystii.

tekst i foto: kpr. Wioletta Wolska